Coffee Break

Stati sa va povestesc de la doctor, cat am stat la usa si am asteptat, era si o tipa, banui ca din Jamaica, si statea rascracita pe toata banca, desi scria clar sa nu ne asezam, si incepuse sa mi se planga: ca ce face ea cu copiii pe cap, doua saptamani acasa?:joy: Nu m-am obosit sa ii spun ca va fi probabil cu ei pe cap pana in septembrie, i-am facut doar semn ca ma doare gatul si nu pot vorbi.

2 Likes

Hahahaha, mai bine, o aveai pe constiinta :)))

2 Likes

stati in izolare :grin:

2 Likes

si io o luai tot ca pe alint.sunt convinsa ca stie ca e ultima pe care as jigni-o.dar nah…ce faze izolarea din om :joy:

2 Likes

bai, tre sa recunosti ca a fost maxim de amuzant sa iti pui problema ca iei la spital in caz de corona :grin:

2 Likes

In retrospectiva, da , a fost.:joy: Dar, va rog, lasati-mi speranta ca dezinfectantul la purtator ma va ajuta. Desi, daca ma gandesc bine, mai bun ar fi un pulverizator cu alcool . Stropesc tot ce se apropie de mine la mai putin de 2m. :joy:
L-ati vazut pe medicul de la Bals azi la digi? Bai, imi amintesc de taica-miu, si cum mai radeam de el cand spala clantele cu sapun, ba si pe noi ne punea sa ne sapunim bine pe fata, dar si in NAS! Stia el ceva! :grin:

1 Like

Păi a mă compara cu Kim este, din punctul meu de vedere, jignitor. Niciodată nu aș vorbi cu cineva cum și-a permis ea să vorbească. Și na, mi-a picat prost, toți avem moment când ”ni se-arată”, cum e vorba.

Dar revenind la subiectul care mă inflamase inițial, ”Germania minte și ascunde morți”… nu știe nimeni ce va fi. Poate-ncep să moară și aici cu sutele pe zi. Atunci ar fi mulțumiți și ăia care acuză de minciună.

Da-mi voie sa-ti spun ce-o sa se intample cu dezinfectantul tau in primele 5’ dupa ce iesi din izoleta: o sa ti-l fure cineva care n-are. Asadar, n-o sa-ti fie de ajutor.
:joy::joy::joy:
Am niste vecini tineri sa-i pui la rana, atat sunt de treaba.
In iarna au pus in holul de la intrarea in scara lor un pom cu luminite frumos colorat.
Ce credeti? L-au furat.
Au mai pus unul, a avut aceeasi soarta.
Acum, au spalat voluntar holurile a doua scari care se unesc, a lor “J” si cea la care stam noi “k”.
Au pus dezinfectant si un pachet de servetele nou nout in ambele lifturi de la scara lor “J”.
Ce credeti?
N-au rezistat mai mult de 5’.

3 Likes

Pricep cam greu cu cine au de-a face.
Eu o sa mi-l atasez de glezna, cu leucoplast :joy:

1 Like

Au suflet bun, problema e ca mat dezinfectante lipsesc cu desăvârșire la Auchan.

Nici aici in oras nu mai sunt, de cateva saptamani, poate mai aduc in magazin, dar se dau repede.

Joc online June’s Journey.
De 2 zile au inceput americanii sa se intrebe intre ei cum e, daca gasesc h igienica :joy:, mat dezinfectante. Una zicea ca de 3 saptamani n-au mai vazut h igienica pe rafturi.

@ChickyG Este hartie igienica, se da cu portia acum, ba intr-un magazin au pus un om care se ocupa doar de asta, sa fie siguri ca nu iei mai mult de un bax. :joy:
Mi-a scris si vara mea din Chicago, cica a gasit si ea harti, acum cateva zile.

E foarte interesant, daca aveti rabdare, cititi-l:

3 Likes

Adică murim sau ce? Sa bag mai mult omega?

Pai? Il iei si tu cum ia @Sibipa spirtu’ in izoleta?

Pe gât, doza zilnica :sweat_smile:. Ce izoleta visezi, nu pupam noi d’astea. Nu vezi ca nu mai iau pe nimeni de acasă cu ea, ai mai văzut imagini recente cu izoleta?

Am mirosit zambilele de pe masa , pot sa imi tin respiratia 10 sec, sunt OK. :blush:
Fii miu freaca menta, nu pot sa ii dau lectii multe, ca n am putere sa le corectez. Si oricum, astea sunt de la mine caci la nivel de provincie, pentru clasele 1_5, s-a recomandat sa ii lasam pe copii sa vada niste filme, jocuri de math si science pe tvokids.com. Atat, filme si jocuri :joy:
Si ma duc jos la subsol, sa vad ce filme de science vede asta mic. Era pe Netflix , cica tvo e pentru bebelusi, si urmarea un episod despre relation between high sperm count and dance moves. Cica sa stau gigea, ca el stie tot despre cum se fac copiii, a terminat toata cartea, Fully Alive la scoala. :joy:

2 Likes

Audible da cărți de copii pe gratis acum

2 Likes

L-ati vazut pe asta?
Bărbat cu un pește în pungă amendat, după ce a spus că a ieșit să-l plimbe

2 Likes