Ciripituri

In Europa nu mananc la Japonez decat maxim o data pe an. Nu ma atrage nimic.

Insa ce manananci in Japonia e la ani lumina de ce ti se serveste in Europa drept Japonez.

De exemplu carnea de porc. Doar porcul de la bunicul, mai avea asa gust bun. In Belgia carnea de porc e absolut groaznica. Pana si de la ferma de la noi din sat…

1 Like

Imi pot imagina :slight_smile: Voiam doar sa zic ca au baietii si alte chestiuni in afara de peste.
Mamaaaaa, ce-as mai da iama in porcul ala :smile: :smile:

Hai ca azi imi planuisem zi usoara.

Aiurea, toata ziua ca la balamuc. Nebun peste nebun, peste nesimtit, peste prostovan, peste alt nebun, peste alti nesimtiti, peste alti bolovani.
Deci daca nu inchid sandramaua la 4 chiar o sa ma enervez :smile:

Punctul culminant a fost cand imi da email un client sa ma ANUNTE ca va plati factura in rate saptamanale. Incepand cu 23 iunie voi plati 1000 de lire pe saptamana. Serios?! Factura care oricum trebuia platita in Martie!
L-am anuntat si eu ca incepand de luni serviciul lui nu va mai functiona. Si incepe englezoiul precum puradelul: dar io doar am rugat in good faith etc.
Iar eu tot in good faith te-am lasat din Martie cu factura neplatita iar acum ma iei usor de proasta.

Am mai zis-o, oameni mai tupeisti si nesimtiti decat astia chiar n-am vazut.

De porc:

4 Likes

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:Noroc ca nu mi-e foame :slight_smile:

Ieși! Și să nu te mai prind cu de-astea, pe-aici!
Vai in ce fel, poa’ să arate!!

Pitic a luat de la gradi boala gura-mana-picior, asa ca zilele astea suntem consemnati la domiciliu. Aveam un panou luat de la ikea, asa ca i-a venit in sfarsit randul sa-l montez pe perete pe post de suport de zdranganele.

Work in progress, inca aranjam chestii :upside_down_face:

4 Likes

Stiti cumva vreo solutie antipurici de dat in casa? Nu sa ii ameteasca, sa-i starpeasca direct.

Ne vin nepotii in vizita la sfarsit de iulie asa ca am cumparat bilete la Disney ca sa le facem o supriza. Nu le spunem nici lor nici parintilor ca mergem acolo. Or sa vada cand ajungem in fata parcului. :slight_smile:Abia astept sa vad ce fata fac. Au 11, 8 si 5 ani.

Cred ca tre sa beau ceva in dimineata aia - Disney in week end in iulie. O sa fie omor.

3 Likes

Încerca la pet shop, au la sticluțe ceva care Tre diluat și apoi pulverizat. Am pățit-o în 2014, dar am scăpat cu chestia aia nu mai știu cum se numeste, din păcate.

Da, da, merci, am luat Regent, am rezolvat!

Neata
Se lucreaza pe autostrada si mi-au inchis iesirea de pe autostrada spre casa. Acum ma plimb juma’ de Flandra in loc de cei 4 km cat erau in mod normal.

Ieri am facut 1 ora si 10 minute in loc de 40 de minute de la munca pana acasa.

Neata.

N-am prestat ieri munca asa ca azi recuperez.

Oare de ce nu ma mir :slight_smile:

Expertul cersetor:

4 Likes

Mi-a placut.

Hahhaha. Asta dezbateau englezoii de dimineata la BBC. Si zicea unul dintre prezentatori: “daaa, efectiv nu pot sa rezist cand cainele meu se uita la mine intr-un oarescare fel”. :smile:

Same here :slight_smile:

Multi zic ca e o prostie sa interpretezi ca emotie diverse expresii ale cainelui.

Dar iti garantez eu ca stiu f bine si cand ii e bine si cand ii e rau lui Rex.

Are el grija sa fie f expresiv :slight_smile:

1 Like

Gura lumiiii… :smile: Dupa parerea mea daca esti atent la fiinta de langa tine n-ai cum sa nu sesizezi emotiile si starile.
Puteam noi la pisica sa ne dam seama cand era de rau sau cand era doar cu mofturi si cu toane.

Uite aici tristete ca in versurile de la manele:

1 Like

Dragul de el :heart_eyes:

Ti se rupe inima, zau :pensive::pensive: