Brexit

Cu asta se ocupau oamenii in aceasta dimineata!

Superb :smile:

ALELUIA!!!

Acum il astept pe Boris Johnson sau vreun alt papitzoi din sleahta lor sa continue circoteca.

Chiar asa! Cat s-a chinuit femeia asta sa le faca si sa le drege, sa vina altii sa faca mai Bine :grin:

Brexitul e inca subiectul zilei si nu pare ca se va termina povestea asta prea curand.

Intre timp oamenii s-au apucat de campanii si cel putin o luna de zile se va discuta despre: cine va fi noul lider Tory?

Bag de seama ca BBC-ul il sustine intens pe Boris Johnson. :roll_eyes: Astia au ajuns un fel de Antena 3 mai spalata. Dar valoarea e fix acceasi.
Cred ca ii bag in ma-sa si nu le mai platesc nici o licenta la anul.

Revenind insa la chestiunea asta cu noul lider, noul prim-ministru.
Oamenii chiar ar avea de unde sa isi ia om politic bun. Intrebarea este vor dori asta?!

Am vazut aseara tot speechul si evenimentul prin care si-a anuntat oficial candidatura, Rory Stewart. Jos palaria!!
De la Margaret Thatcher eu nu am mai vazut si auzit, oameni politici cu atat de multa minte, pragmatism si bun-simt.

He’s right. Course he is. He’s always right. And Rory Stewart can’t help but tell the truth. That’s why he’s got no chance, and he’ll be gone by Thursday. It’s a shame though. The country did have a brief shot at dignity, but the Conservative Party has other ideas.

Aham…si atitudinea BBC-ului:

Azi e primul rand de alegeri, nu? Pe la ce ora aflam cine a trecut de el?

Pe mine a inceput sa ma incerce o mare plictiseala cand mai aud de Brexit si cand am vazut filmuletul, chiar m-am gandit: da, fix de asta

1 Like

Estem. Marele Boris este pe cai mari de tot. Fix acum vorbeam cu mister si l-am rugat sa imi faca un update pentru ca e in fata tv-ului.
Binenteles ca Rory Stewart a luat praful de pe toba. Ca nah, meritocratia e de mult apusa.
Lasa-i nene, sa isi dea foc la tara cu Boris in fruntea guvernului.
Nu-i asa ca mirosul de la Boris este la fel ca cel de la Dragnea?! Poftim politica de bun simt la englezoi.

Taci tu ca Rory a trecut de primul hop. Bine, 19 nu se compara cu 114 si n-o sa aiba sanse la urmatoarea tura. Englezii tot nu s-au invatat minte, se pare ca le place bulibaseala din ultimul timp.

Pe cuvantul meu de onoare daca pot intelege care-i faza cu bufonul asta.
In afara de faptul ca e tare in gura si tot zice ca le arata el astora de la UE…altceva nimic.

Il laudau aseara ca domneeee, a fost mirific ca Foreign Minister - a reusit ce n-a reusit nimeni de 50 ani in politica externa a Angliei.
Ciulisem brusc urechile! Zic ce mama dracu’ a facut ca pana una alta s-a dus in Iran si a facut kktul si mai mare decat deja era. Femeia cetatean britanic tot in puscaria alora este.

Nazanin Zaghari-Ratcliffe was brought to tears of shock and anger by Boris Johnson’s inaccurate comments about the reasons for her visit to Tehran and the Iranian authorities’ use of them to justify her imprisonment

He added that seeing Johnson’s performance at the foreign affairs select committee, in which he inaccurately said that she was in Tehran to train journalists, had left Zaghari-Ratcliffe “angry at the original comments, angry at the footage of avoiding the question”.

Johnson’s remarks were seized upon as a confession in the Iranian media and are believed to have left her facing an additional five years in prison.

Siiii, care crezi ca era marea, mareaaa realizare a clovnului?!?!? Ca au prins spionii rusi care au dat cu nerve gas in Salisbury.
Serios?!?!?! Ce mama dracu ai prins tu tinere?! MI5-ul, MI6-ul sunt sub conducerea ta?!

Ca rezultate pentru mine ramane evident ce rahat imens a putut sa faca pentru femeia aia. Imbecilul! :rage::rage:

Oare asa o fi stat si-n fata reginei?

Si pe mine m-a iritat faza dar apoi am inteles ca a fost gluma intre mamelucii astia doi.

Dragnealand is everywhere!

Brexit pe intelesul tuturor :rofl: :rofl: :rofl:

1 Like

Hahahahah, m-am distrat si eu cu faza asta de dimineata.

Taman ce primii email de la HMRC sa imi aduca aminte ca am un webinar maine :)))

This is a reminder that “Getting ready for Brexit” will begin in 1 Day on:

Wed, Oct 9, 2019 2:00 PM - 3:00 PM BST

Am exces de zel si pusei botul ca anunta HMRC ceva concret :)))
Sefa rade de mine ca sunt optimista :)))) Si eu zic la fel, dar incercarea moarte n-are :)))