Bon appetit!

Am facut saptamana asta o Indiana cu sos pe baza de rantas cu besan. Si am copt de 3 ori: Muffins cu Snickers si alte batoane, Muffins cu umplutura de Nutella si Cookies cu ciocolata. Am scapat de resturi de dintr-astea si i-am preafericit pe colegi.
Am gasit si-o poza, Steak cu Cole slaw

Am cumpărat pâine vikingă, de la o brutărie de hipsteri. Caldă. Am mâncat cu unt. Si atât. Doamne cât de bună e!

Oh da, o Paine Buna numai cu unt sau iarna cu o untura buna e ceva dumnezeiesc. Balele curg

Urzici, de douaj de lei, ca sa ma satur. Punem si de-o mamaliga langa.

:drooling_face::drooling_face::drooling_face::drooling_face::drooling_face::drooling_face:
Mor de poftă!
Băi, nu veniți cu de-alea “păi få spanac, dacă n-ai urzici!” că nu seamănă, cum nu semăn eu cu Tamara Buciuceanu!

Si eu balesc. O sa merg peste 2 saptamani sa vad daca e ceva de recoltat la noi.

Facut pentru prima oara mucenici moldovenesti

Ciorba de loboda cu leustean, dreasa cu ou batut. Astept sa vina jumatatea cu ceapa verde de la piata.

Amu pun de un Tiramisu imbatat zdravan cu Baileys. Maine avem prima sedinta cu patintii dupa 11 ani :joy:. Ne intalnim cu parintii prietenei lui fiu-meu. Tam, tam!

Bravo @Hortensie :heart_eyes: Au fost si asa buni la gust, cum is aratosi?
@ChickyG, nici nu m-am mai uitat in strachina ta, cand am citit ce evenimente important ai :smile: Astept relatari detaliate :grin: Le dai numai un Tiramisu sau si un mizilic pe langa?

Fac șnițele, în cuptor. Cu cartofi, mazăre și maioneză de capere. Mi-e foarte foame!

L.E. Am făcut 4 bucăți. Gagicu a mâncat 2 și jumătate. Nici măcar poznă, n-am apucat să le fac. Neam de hămesit!:grin:

Pai adunarea s-a dat la astia mici, pe teren neutru :joy:
Prima data l-am intrebat pe fiu-meu daca se anunta ceva, ca sa fim pregatiti sufleteste, sa nu lesine tac-su de emotie fara sa am sarurile la mine :joy:
A zis ca nu, e doar asa, ca sa ne cunoastem.
Fuse frumos, parinti de gasca, de varsta noastra. Am servit pizza, bere, sampanie, Tiramisu. Ma relaxai asa de tare incat azi dimineata eram convinsa ca azi e vineri si i-am transmis lui fiu-meu sa le comunice ca ii invitam maine la pranz la noi la o plachie de crap :joy:

:joy::joy::joy: hahahahaha, hai ca mi-a placut asta.

Noi aseara ne-am indopat cu haleala de la nemti :smile: A descoperit mister pe langa London Bridge un deli nemtesc si a luat de toate: carnati de nu stiu cate feluri, leberwurst, salam etc.
Mi-am luat si sandvisuri la mine. Ii zic sefei, vrei un sandvis? “cu ce este?” “Cu paine si chestii nemtesti”. :joy::joy:
Mult prea de dimineata sa stau sa explic cu lebarwurstul etc. 5 minute mai tarziu, aud: Alexxxxx, I love your sandwich.
Eram convinsa :smiley:

Daaa, de luni am inceput cu relaxarea:
Luni a fost anuntata o colega ca a primi viza pt US, se muta la Chicago. Am baut sampanie.
Marti, bere si sampanie la sedinta cu parintii.
Miercuri mergem in centrul vechi ca sa sarbatorim oficial viza.
E greu…:clinking_glasses:

Au fost deliciosi :blush:
Azi am tras rapid la tigaie niste legume si am pus un peste pe gratar langa ele. M-am lins le degete

Doamne, cât de rău îmi pare pentru tine!
Nțnț, așa un sacrificiu… îți spun drept…
Ieși! Care n-ai rușine!
:joy::joy::joy:

Si, ce sa vezi? Azi e ziua unei colege. A facut comanda de pizza si bere.
Cand va spun ca-i greu, nu ma credeti.

Daaaa, nu-mai zice, ca m-apuca plansul si-mi curge rimelul! :rofl:

Spanac (si ceva leurda) cu pulpa de porc, ceapa verde, ou batut cu zeama de lamaie.
Vroiam stevie, dar n-am gasit.

Dezgustător! Dă și niște smântână.

Fara, domle. Mie-mi place cu multa zeama de lamaie.