Australian Open 2020

Incepuram bine, Simona si Sorana au trecut cu bine de primul meci al turneului.

Sloane a plecat acas’, ca si-asa a stat prea mult :roll_eyes:

Au mai plecat Sharapova si Venus. Duca-se, calatorie sprancenata!

Prostapenko inca baga betze-n dos cetatenilor respectabili, sper sa o rezolve Bencic.

La baieti habar n-am.

Hai ale noastre.

3 Likes

@Nancy :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart: Multam mult pt topic.

Am vazut de dimineata la stiri ca si Konta a plecat acasa din primul tur.

Hai Simona!
Am crezut ca dupa nebunia cu focul din Australia o sa se amane turneul.

Nimic nu mai scrieti, tz-tz-tz.

E cutremur la editia asta.

Serena, OUT.
Naomi Osaka, OUT - scoasa de Cori Gauff, care e inca o fetita practic.
Wozniaki, OUT,

Se re-asaza ierarhiile, e clar.

Simona continua turneul :slight_smile:

3 Likes

PS, cum am putut sa uit, dar iote, postare dedicata: Prostapenko OUT.

Asta se mai apropie de fazele superioare ale unui GS cand oi fi eu selectionata pentru Miss Univers :laughing:

3 Likes

Hai ca o sa vin și eu ușor ușor, recuperez în weekend. Am o perioada f f aglomerata, fix cu AO s-a brodit :tired_face:
Acum am verificat pe flashscore și veneam sa trâmbițez bucuroasa :grinning:, dar ma bucur ca a fost @Nancy pe faza și acum, și cu lansarea topicului :tada:

2 Likes

Simona este calificată în semifinala!!! Cu muguroasa :grimacing:

2 Likes

Oh shit, Rafa a pierdut primele doua seturi la TB cu Domi. Cred ca iese :disappointed:

2 mingi se set a avut, pe serv muguroasei, și acum tb in care sta rău, 3-0 muguroasa :tired_face:

3-3 in tb. Hai Simoooooo!!!

8-8 fac cu nervii capului. 9-8 muguroasa acum. Mor incetisor

Pacat. Simona a avut sansa ei, dar Muguruza a fost mai tare azi. N-a fost sa fie.

Nicio nenorocire. Sper ca nu va incepe lumea cu “pfff, iar n-a facut nimic”. Are doua GS-uri si numarul 1 Mondial tocmai a fost scos din joc de locul 15.

Acum, sambata tin cu Kenin. A luptat curajos cu Serena, a scos-o pe Barty care parea “abonata” la titlu, merita sa ridice trofeul.

Și io’s cu Kenin. Mda, Simona a avut șansa, Muguroasa a fost mai adunata în momentele cheie. Asta este, mergem mai departe.

Mi-e greatza. Deja au aparut tampenii ca “nu poate sa inchida un set”. Auzi, frate. Nu. Poate. Sa. Inchida. Un set.

Doua GS-uri.
Numarul 1 Mondial 64 de saptamani (si in Top 10 ever in ce priveste dominanta in clasament).
In Top 10 WTA de 7 ani, fara sa-l mai fi parasit intre timp.

Dar “nu poate sa inchida un set”.

:face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting::face_vomiting:

In alta ordine de idei, Roger Federer a pierdut cu 3-0. Simona e in companie selecta.

3 Likes

Primul set muguroasa. Kenin a recuperat breakul la 4-4, doar să-și piardă iar serv imediat după.

Gata, a câștigat Kenin. Habar n-am cine e și ce știe, ma bucur ca nu a câștigat muguroasa, ca ne-ar fi înnebunit cu aerele ei în următoarele 4-5 luni.

1 Like

Adică voi nu va uitați la băieții ăștia și meciul lor de zile f f mari???

Domi are 2-1 la seturi!!! :muscle:

Io nu mă dau în vânt după tenisul masculin, decât dacă e un clasic Federer-Nadal. Și cum așa ceva nu pare să mai fie curând, că nu se pot întâlni decât în fazele superioare unde nu prea mai ajung din cauza vârstei și uzurii, nu găsesc nicio motivație :woman_shrugging:

Nole este, dpdv mental, o bestie! Sa îl ai în fata pe Domi, sa fii condus cu 2-1 la seturi, sa fii nevoit sa le câștigi pe următoarele 2… I’m speechless. Eu ma puneam in fund și începeam sa plâng după setul 3, sa fi fost în locul lui. 8 titluri din 8 finale jucate la AO.