Audiobooks

Audiobook-uri: care sunt preferatele noastre si ce ascultam acum?

Ultima descoperire: Amok. Este mai mult teatru radiofonic decat audiobook clasic. Mi-a placut la nebunie.

Eu tin minte ca v-am spus mai demult de Fitzek asta, e foarte bine cotat la capitolul thriller. Eu n-am citit nimic de el si nici n-o s-o fac in viitorul apropiat, l-am vazut pe tip numai la un late show, simpatic foc si cu un umor misto.

1 Like

Da, chiar mi-a placut intreaga actiune, deloc previzibila. In plus, replici inteligente si sunt chestiuni care te pun pe ganduri.
Si actorii mi-au placut mult. O sa il mai urmaresc pe om :slight_smile:

Îmi plac ăștia foarte tare.
https://www.brillianceaudio.com/

Nimic special la carte in afara de faptul ca Romania si romanii sunt prezenti. O peltea fara prea mult sens.
M-a iritat cum se chinuia englezul sa citeasca cu accent “romanesc” diversele dialoguri ale personajelor romanesti.
Si mai enervant a fost insa cum se pitzigaia cand citea personaje feminine. Pe bune??? Chiar era musai sa o tina numai intr-o pisiceala!!! Cine stie, poate asa or fi muierile din viata lui. :smile:

Pierdere de vreme cartea, nu va obositi cu ea.

Uhhh, inca un audiobook Amazon Originals

Abia astept sa il incep.

Momentan sunt prinsa cu The Secrets She Keeps. Imi place ff mult vocea celei care citeste cartea :slight_smile:

Vad ca i-am dat 4*. Am citit puțin descrierea să-mi amintesc. Da, am mers în paralel cu audio și mi-a plăcut și mie vocea.
Vad ca am citit 4 cărți de-ale lui, și toate de 4*. Scrie fain, fără ciocane, fierăstraie, dinți și sânge pe pereți.

1 Like

Nici nu ma prea intereseaza drama din carte, atat de mult imi place cum citeste Meryl Streep.

Me happy, am găsit alte variante pt seria Harry Hole, pe Sean Barrett nu l-am putut asculta deloc :grimacing:

Uhh, ce ai mai descoperit? Eu sunt cu Will Trent :smiley: :smiley: Mare dreptate ai avut, fain rau personajul si misto cartile. Dar abia citesc la a 3 a.

Nimic nou, alea vechi, dar citite de alții. Nu ma înțelegeam deloc cu Sean Barrett, prea moș, prea British.
Și eu is la a 3-a Harry Hole, dar am. In paralel și una de-a lui Karin Slaughter, cred ca ultima din grand county. Nu e cu Will, e cu plictisitoarea Sara.
Will e gagicul meu, ai grija :grin:

1 Like

Ahh, nu, nu, la asta nu ma bag :smile: Nu-s eu destul de labila psihic?! Altii mai nebuni ne trebuie?! :smile:

Pe bune de nu sunt dependenta de Slaughter, rad tot, chiar și pe alea de le ard cu una sau doua steluțe pe goodreads. Căci da, are și din astea :joy:. Am citit recent și una după care face (sau a făcut deja) Neflixu’ serial, destul de slăbuța, Pieces Of Her. Poate serialul iese mai mișto, cartea nu merita atenție, plictisitoare rău chiar și pe audio.

Uhhh, fanii genului se vor bucura. Musical drama made by Amazon :wink:

Din ce carti am mai ascultat, mi-a placut ff mult Normal People - Sally Rooney. Mi-a placut si povestea mult de tot dar si cum a fost citita cartea.

1 Like