Audiobooks

Audiobook-uri: care sunt preferatele noastre si ce ascultam acum?

Ultima descoperire: Amok. Este mai mult teatru radiofonic decat audiobook clasic. Mi-a placut la nebunie.

Eu tin minte ca v-am spus mai demult de Fitzek asta, e foarte bine cotat la capitolul thriller. Eu n-am citit nimic de el si nici n-o s-o fac in viitorul apropiat, l-am vazut pe tip numai la un late show, simpatic foc si cu un umor misto.

Da, chiar mi-a placut intreaga actiune, deloc previzibila. In plus, replici inteligente si sunt chestiuni care te pun pe ganduri.
Si actorii mi-au placut mult. O sa il mai urmaresc pe om :slight_smile:

Îmi plac ăștia foarte tare.
https://www.brillianceaudio.com/

Nimic special la carte in afara de faptul ca Romania si romanii sunt prezenti. O peltea fara prea mult sens.
M-a iritat cum se chinuia englezul sa citeasca cu accent “romanesc” diversele dialoguri ale personajelor romanesti.
Si mai enervant a fost insa cum se pitzigaia cand citea personaje feminine. Pe bune??? Chiar era musai sa o tina numai intr-o pisiceala!!! Cine stie, poate asa or fi muierile din viata lui. :smile:

Pierdere de vreme cartea, nu va obositi cu ea.

Uhhh, inca un audiobook Amazon Originals

Abia astept sa il incep.

Momentan sunt prinsa cu The Secrets She Keeps. Imi place ff mult vocea celei care citeste cartea :slight_smile:

Vad ca i-am dat 4*. Am citit puțin descrierea să-mi amintesc. Da, am mers în paralel cu audio și mi-a plăcut și mie vocea.
Vad ca am citit 4 cărți de-ale lui, și toate de 4*. Scrie fain, fără ciocane, fierăstraie, dinți și sânge pe pereți.