Au innebunit salcamii!

Hristos a Inviat!!

Se poate la notar fara probleme. Si partajul tot acolo. De comun acord.

Aaaand back to work baga-mi-as!!
Am lenevit ca o leguma weekendul asta. Am bagat sambata ca un erou si duminica si luni nu am miscat un deget! Tare bine a mai fost!!

Acum astept 1 mai sa mai stam o zi acasa :smiley:
Zi faina ladies!!

I-a tras o ninsoare azi dimineata, asa, ca sa uitam cum poate fi :smiling_imp: :disappointed_relieved: Pe masini, acoperisuri si spatiile verzi chiar s-a depus. Da-o-n ma-sa de vreme! Si fiica-mea imi trimite poze cu yoga de dimineata, pe plaja, si de-astea, pffff!
Ca bine zici @albinuza, nici doua saptamani si vine urmatoarea zi de stat acasa, yay! Si dupa mai am 10 zile de lucrat, apoi concediuuu :heart_eyes:

Am reusit si eu sa scot capul din sutele de mailuri care ma asteptau. ppfff…

Chiar vazusem de dimineata cand citeam stirile ca ninge la voi @Travelerista Vreme cacacioasa…cica si pe aici vine frigul. Ohh weellll.

Mi-a mai trecut porcaria asta de raceala, dar bag de seama ca am tot ramas cu juma de cap boland :))) Adicatelea in fiecare zi, jumatate de cap, la frunte ma doare…infundat asa. Fir-ar el de virus sa fie.

Breaking news: tanti asta, de 86 de ani, a fost arestata. Ca-i sprayerita :joy: In Elvetia.

Si ce bucuroasa e ea :joy:

2 Likes

Hahahahah, ce simpatica este:

Are you happy with what you did?
Very happy, I think it went well. It ended with a lovely sightseeing tour in a police car.

Da, asta-i din seria “activismul n-are varsta”.
Am revazut aseara The Great Gatsby ala vechi, cu Robert Redord, nu-l mai vazusem de nu stiu cand, mi-a picat bine.

@Samoa e deja in tara, la mama?

Ii mai trage cate o ninsoare adevarata, mai iese soarele, dar e frig bine, iar ninge. Binenteles ca bruma de zapada care se pusese, s-a dus.

Salutare dintre perne, unde intenționez să dospesc toată săptămâna, concediu având eu :smiley: Laptop este, carte este, cafea este - cât despre lene, să nu mai discutăm :smiley:

Ah, da, și frig este :-w Vremea suferă de tulburare bipolară, e clar.

Am primit de iepuraș cana asta, me very happy în pasiunea mea pentru ”Twin Peaks” (și-n snobismul meu recunoscut și asumat) :smiley:

Mie mi-a plăcut mereu foarte mult Hawk, drept pentru care omul zice, ”am pus poza cu Hawk chiar lângă toartă, să-l vezi primul”. Eh, asta numesc eu lipsă de gelozie și fine touch :heart_eyes:

4 Likes

Eu am pus sandalutele la masina azi, asa ca sa tineti zapada cat mai departe de mine.SUnt pregatita de vreme buna, cu trup si suflet.

duminica am zacut toata ziua in leaganul nou, au fost 20 grade
nu am intrat in casa pana nu s-a facut intuneric si frig :))))
urmatoarea zi cu temperaturi din astea nu se anunta prea curand, prin mai poate…
asa ca am sa ma uit in fiecare zi luuuung la leagan…
asta daca nu ma apuca nervii si am sa ma invelesc in pilota si tot afara am sa stau si la 12 grade :))))
lalelele saracutele nici nu indraznesc sa se deschida

Da’ sa vezi de 1 iunie vacanta. Pica joi si e zi libera pt tot poporul. Vineri, cine poate, face punte. Sambata si duminica, ok. Iar luni 5.06 sunt Rusaliile. Asadar, din nou zi libera.
Ei? Suna bine 5 zile libere?
:wink:
Eu n-am 5, dar ma bucur de alea 4.
@Travelerista, Simpatica batranica. Amu, ca si-a gasit ocupatie, ziduri albe sa gaseasca. Sau sa faca Swiss Bank un pustiu de bine, ca are de unde, sa zugraveasca o data pr saptamana zidul ca sa aibe dna ce mazgali.
@Nancy, leneveala placuta!
@Samoa, aselenizasi? :smile:
Unii cu divorturile, altii cu pc-urile. Stiti pe careva de incredere in Buh care repara laptopuri?
Azi, cand am ajuns acasa, l-am gasit pe al meu urcat pe pereti de nervi ca nu-i mai functioneaza laptopul. S-a lasat si de fumat. Distractie maxima. Drama queen 101%.

3 Likes

Am ajuns. Am mâncat :grin: acum picotesc lângă sobă, cu burta cimpoi!

2 Likes

Neaaataa!!

@Samoa hai sa iti fie de bine si rasfat placut in continuare :slight_smile: :slight_smile:

@ChickyG o sa arunc o intrebare stanga-dreapta, sa vedem daca gasim vreo recomandare de incredere :wink:
Apropo, ca uitai zilele trecute sa te intreb, cum mai esti cu mana? Merge ok fizioterapia?

Eu m-am amuzat de dimineata ca seful mare al companiei din Australia ne-a trimis poza cu noaptea-n cap cu proaspatul copil venit pe lume.
Nu ma dau in vant dupa copii, iar bebelusii mi se par in general tare uratei :smile: Dar asta micu’ zau de nu mi-a placut. Pui de chinez, micutttt, cu niste ochisori asa frumosi si cu par pe cap ca un punker mic :joy:
I-am zis boss-ului…tinere, pregateste-te sa nu mai dormi si sa fii alert noaptea. El de colo, nu nu, ca io-s responsabil cu fii-mea :smile:
Ahh, esti puslama si te dai la fund…ca fii-ta are 6 ani, deja nu se mai trezeste noaptea :smile:
Cica nu, dar au hotarat ei ca baiatul va fi sub aripa ma-sii iar fetita va ramane preocuparea lui principala, ca de aia e printesa lu’ tata :smile:
Bine domne, ti-am inteles punctul de vedere :smile:

1 Like

Hello lume
Sam, fluiera din cimpoi pana se dezumfla:) Sa te bucuri extrem de vizita si rasfat! Pentru ca meriti :wink:
Chickinela m-ai facut geloasa cu liberele alea…
Nancy cana arata clar ca cineva se gandeste la tine in bunul sens :wink:
Calatoristo, lasa sa ninga ca tu te apropii de plecari in tari calde. Imi trebuie si mie o saptamana de vacanta musai ,sa vad cum o dreg…
Ghiocela, cu rabdare ca vine si vremea de balanganit in leagan pana in noapte :slight_smile: sau mai bine spus, speranta moare ultima.

2 Likes

Neața la amiază, voiam decât :smiley: să spun că și la mine ninge. Mă rog, momentan nu sunt acasă, ci nițel mai spre centrul țării, în Thüringen - dar asta n-are importanță, pentru că ȘI aici tot 19 aprilie e :expressionless:

De necaz o să-nfulec niște nuci macadamia trase-n miere :unamused:

Hai ca l-a rezolvat fiu-meu azi :smile:.
Când s-o însura, am încurcat-o. Rămânem fără doctor și fără depanator pc-uri :joy:.
Lăbuța face bine, mulțumesc pt întrebare. Revine ușor, ușor stângacea din mine la suprafață. M-a trimis fiu-meu la o dna dr în vârstă, dar f buna. Și are fizioterapeuti care știu ce fac și au răbdare. De exemplu, la flexie în jos aveam max 59 grade. După o săptămână și cu încălzire am ajuns la 80. Maxima măsurată la mana dr (sănătoasă) e 85.
Azi aveam ultima ședință și evaluarea, dar mi-a fost lene sa mă dau jos din pat la 0520. Merg mâine seară.
:slight_smile:

@Samoa, sa huzuresti cat se poate de bine!
Ei da, pana ii vine randul concediului meu, sigur iar se incalzeste aici.
@ChickyG, ei nah, cand s-o insura, ii faci ceva de mancare dupa care e innebunit, pui la sacosa, impreuna cu pc-ul stricat si-o purcezi la drum :grin: Sau il chemi la tine, la o icra, o chiftica, si-ntre felurile de mancare sa repare ce e de reparat.
Frigul continua. Maine va fi cel mai cald si mai frumos cica, 10 grade cu soare, de sambata iar ploi si mai frig.

2 Likes

Bune sfaturi a dat @Travelerista
Sau faci cum a facut mama soacra pentru prima si ultima oara ca i-am zis ca never ever sa nu mai faca vreo ghidusie din asta.
Suni cu voce ff agitata si panicata pe la un 10 seara asa. Evident, nefiind deloc caracteristic sa suni seara :wink: Dupa ce m-au trecut toate apele ca aoleuuu, ce s-o fi intamplat, am zis bogdaproste ca problema era doar un simplu update de la laptop.

1 Like

V-am zis cat de mult imi place sa lucrez cu olandezii? Domne, au baietasii astia atata seriozitate si profesionalism foarte rar intalnit.
Acum dau un mail, jur ca in maxim 5 minute primesc raspuns. Chiar daca nu au o rezolvare pe moment, au bunul simt sa anunte omul…mah am primit mailul, ma ocup. Si se ocupa!

Din ciclul “Londra, mereu surprinzatoare”. Reuseste orasul asta sa te surprinda de la cele mai misto si faine chestii si pana la cele mai de rahat faze pe care nu ti le imaginezi posibile.
Astazi insa, un moment de WOW!

Cu greu face rost o colega de o reteta pentru pilule. Le ia constant dar pentru reteta trebuie musai sa faci un drum pana la doctor ca sa iti ia tensiunea. Daaa, pentru ca la anticonceptionale tensiunea e de baza…in rest, ce dracu sa cauti la ginecolog.

Anyway, cum nu gasesti programare la un doctor de familie in mai putin de 3 saptamani…a fost nevoita sa isi piarda vreo 3 ore asteptand la walk-in clinic. Astea sunt niste clinici unde te duci daca ai nevoie de vreo reteta, daca simti ca ti-e rau si nu poti astepta 3 saptamani pana sa te vada doctorul de familie…si parca totusi nici la spital, la camera de garda nu te-ai duce.
A stat toata dimineata acolo si invingatoare zice ca da o fuga pana la un Boots de langa noi sa isi ia reteta.
Se intoarce plina de nervi, cateva minute mai tarziu, spunandu-mi ca a pierdut reteta. I-a picat din buzunar, pe drum.
Pffuuu…ii zic sa o ia la pas usurel ca poate are sanse sa o gaseasca.

Nu a gasit-o. Vreo jumatate de ora mai tarziu o suna maica-sa “vezi ca au sunat de la Boots sa te duci sa iti iei reteta ca e gata”. WHAT?! Pai ce reteta sa iau, ca am pierdut-o.
Eh, aparent un bun samaritean a gasit reteta pe jos si i-a dat prin tartacuta sa o duca la cea mai apropiata farmacie…in cazul asta Boots-ul de langa noi :smiley:

Faith in humanity restored :smiley:

6 Likes

Aici e o ploaie de-aia pe fundal gri Bacovian, mi-ar sta asa de bine in pat in loc de scaun la birou…Aveam plan sa ajung la o ferma unde cresc ratze… sa cumpar bulane, ficatei, untura si piept de ratza afumat etc…dar pe vremea asta mi-ar trebui o barca…

1 Like

Pe noi ne-au scutut azi de ploaie, au dansat cativa fulgi de zapada prin vazduh, razleti, dar in rest chiar a iesit si soarele. E cu dinti, dar e bun si asa.
@Daria, oaaa, nu vrei sa facem schimb de olandezi vreo doua saptamani? Astia de la firma noastra cred ca fumeaza chestii in fiecare pauza, batuti in cap grupa mare, ametiti. Mie mi-s englezoii nostri mult mai dragi.
De fapt conteaza cine e seful lor si cum e politica de munca, in orice tara si firma.

1 Like