Au innebunit salcamii!

pai nu au cum sa faca colegii asa ceva, pentru ca si ei au aceleasi kkturi ca si mine. Ca doar de la ei am luat.

M-am ușchit. Mă duc pe-afară, cu o amică, mâncăm ceva, ne plimbăm, bem o cafea…
Soare și weekend, ce mai combo mișto! :grin:

@albinuza, eu mă manifestam sonor, dacă măgarul făcea țigănii de-astea, fără să fi dat instrucțiuni clare, în prealabil, ce și cum dorea făcut! :angry:

Mâine vine Gagicu. Nu știu exact cât să mă bucur. E deprimat și tare e greu, deși mi-e drag să-l am în preajmă. Of! :confused:

@albinuza nu ma refer la task-urile concrete. Ma refer ca poate cine stie ce dracu de strambe o fi primit seful. Pt ca prea e asa brusc si targetat potopul asta.

@Samoa pai ce-a patit de e deprimat?

O-ntind si eu acasa, sa cuget la ce fac sa pun pe gratar duminica. Asta la un pahar de Hugo, pe balcon.
Halei, Samoa, acuma-s nebunii la voi :cry:

A avut probleme, un frate care a fost role model pentru el, s-a dovedit a fi de calitate mult mai slabă, ca om. S-a îmbolnăvit, Gagicu a tot călătorit la el și i-a fost valet, menajeră, bucătăreasă, infirmieră. Răsplata? Fratele lui nu mai vrea să audă de el. Adăugăm stresul de la muncă, renunțat la fumat, una peste alta, două luni în medical… Am făcut tot ce m-am priceput, ca să-l ajut. Obosesc, vreau să fie iar ca înainte :confused:
Sunt zile în care e cumplit, vreau doar să dispar!

Aoleuu daaa. Am vazut si eu acum vreo 10 minute. Pic de liniste nu mai avem in lumea asta. :cry:

Mi-am luat o cola rece :smiley: Asa intra un pahar de cola o data la cateva luni :heart_eyes:
Ma duc sa completez regimul nesanatos si cu o tigara la soare :smiley: Macar sa fie treaba, treaba.

Acum am văzut și eu… Mda, era o chestiune de timp. Shit!

Si romanca aia care a fost aruncata in Tamisa la atentat, a murit. :cry:
@Samoa, nervi de otel si multa rabdare sa ai iti doresc! Ma gandesc ca cel mai mult l-ar ajuta un psihoterapeut, dar sa gasesti unul care sa i se potriveasca pacientului e o treaba atat de complicata…
Si noi suntem in cautarea unuia, pentru taica-meu. Care s-a dus la doctorul de nervi pentru ca are niste dureri de cap nasoale. Si doctorul l-a diagnosticat si cu nervii inflamati, dar si depresie. Si tare ma mir ca taica-meu vorbeste asa deschis despre asta, dar ma si bucura tare faptul asta.

1 Like

E ffff bine ca vorbeste deschis. Personal, asta mi se pare cel mai bun semn ca esti pe drumul cel bun.
Evident, nu este o reteta de vindecare absoluta. Dar chiar cred ca ajuta al naibii de mult sa fii deschis.
Si in fond, de ce nu? E o pacoste, o boala ca oricare alta.

Am vazut si cu romanca :cry: M-a iritat mai devreme un englezoi dar aveam treaba multa pe cap si asta m-a oprit sa imi exersez limba ascutita pe el.
Vine “aoleuuu, ai vazut ca a murit romanca?” Zic da, ff trist.
Englezul “daaaa, especially ca era si fff frumoasa si mai era si arhitecta”.
Na-ti-o franta, ca ti-am dres-o. Asta face diferenta intr-adevar, tinere istet. Ca daca era urata si muncea sa faca curatenie pe la curul vostru pe aici…ar fi fost mai “ehh, a murit, whatever”. Dobitoci.

1 Like

@Travelerista, fericita esti ca iti copilul bine, bravo!
@Samoa, asa imi f**ea si cumnatul fericirea cand se supara pe barbata-miu si nu mai vorbea cu el cateva saptamani. Incercam sa nu il mai bagam in seama, il lasam in zeama lui, se supara, ii trece, an dupa an aceiasi poveste.
Gata, s-a terminat cu ninsul, s-a pus pe un vant cumplit, si o sa vina ceva caldura in weekend, numai bine gratarim si noi toate bunatatile ce le-am cumparat.
Copilul nu vrea gratar, ma bate la cap sa il duc la restaurant, ca e tare buna mancarea acolo. Si vrea in vacanta, ca cica e tare plictisit de scoala :slight_smile: Azi incepe cursuri de javascript, de un an ma bate la cap sa il bag la programare, nu mai pot sa aman, asa ca, incepem cu online si eu pe post de debugaritza. Nu sunt prea fericita sincer, ca eu-s plictisita maxim de asa ceva, dar sper sa invete destul ca sa poata faca totul singur si sa imi lase sufletul in pace. :wink:
Ce porcarie cu atentatul asta nou, :frowning:

De-ale Londrei:

Dracu sa il pieptene de semnal si internet pe mobil de UK.

Pun poza cand ajung la wifi, ca in rest e dial up style asa. Pfffff

1 Like

Ha ha, grozavi pentru PJ day.

O să înceapă și terapia, peste câteva zile. El e un tip foarte deschis, a studiat științe comportamentale, pasionat de psihologie, conștient de ceea ce i se întâmplă și de consecințe. Își dorește să meargă la psiholog, dar trebuie să aștepte până când jobul ii aranjează, via asigurarea companiei. Chiar știind atâtea despre psyche, nu mereu poate controla, ceea ce simte. Și simte monstruos! Și aia îl face pulbere. Și am câteodată senzația, că mă face și pe mine.

1 Like

Strangi din buci cand e nasol si mergeti mai departe, ce sa faci?

Strâng, am făcut cur de negresă, de-atâta strâns din buci!
Are noroc, târtanu’ ca mi-e drag de el, dar vai, cât mă face cu nervii lipsa voinței! Și trebuie să repet mantra, în gând “e deprimat, e bolnav, el nu e așa, adu-ți aminte când nu era bolnav, cât de vioi și activ era. Taci, nu trage de el, taci și nu-l face să se simtă forțat…” Etc etc, de 15 ori pe zi…

1 Like

Hello! Cum stati cu curatenia de Paste?
Sa ma laud cu cele mai curate geamuri din Sect 3.
Acu poa’ sa ploua cu spume :smile:

2 Likes

Îți dau și cheia de la mine :sunglasses: Bravo cea mai harnică sectorista3 :wink:

2 Likes

Brava-n tine, Chickinescu’! Noi le-am spalat, cot la cot, acum vreo 3 - 4 saptamani, trebuie sa le-ajunga si pentru Paste.
Vin c-o rugaminte: cine doreste sa dea follow (si likeurile sunt bine venite :grin: ) pe Insta

Pagina de fb e pe germana :rolling_eyes:
Copilul e responsabila cu media pe Bali, de-aia.

5 Likes

Ohoho, bravos superChicky. Azi era sa scot toate perdelele, dar am zis sa nu risipesc asa o zi frumoasa pe curățenie.Si bine am facut ca dupa pranz s-a umplut casa de copii, iar mai tarziu vin si parintii la masa. Acu zac la soare cu un vin si o carte, dar recunosc ca e mai mult vin si visare, decât lectura. :joy:
@Samoa si tu ai nevoie de ajutor ca sa rezisti in situatia de fata. :hugs:

2 Likes