Au innebunit salcamii!

Pai, @Daria, nu v-ati dus cu jalba-n protap la ei? sa plateasca ei, daca au ales asa :rolling_eyes:
Gleznele la vedere e de cativa ani trendy. Si iarna, neaparat fara soseta, de nu stii daca culoarea gleznei (mov de frig) e soseta sau nu :joy: Mie-mi place asa :grin: , dar iarna am si sosete, si cizme/bocanci/botine. Si azi, cand sunt seriozitatea in persoana (dupa imbracaminte :sunglasses: ), pantalonii tot de apa adanca sunt. Cu sosete de plasa si pantofi cu toc.

1 Like

Da, logic si mie mi se pare cum ziceti voi.
Practic insa aici…se gasesc portite peste portite sa speculeze omul cat mai cu spor. Vrei sa vezi totusi ce consumi, marca banul :smile:

S-au dus cei care sunt proprietari sa se planga pe la diverse autoritati. Dar nah…dureaza mult, factura trebuie platita cu prioritate…si ajungi tu sa iti futi timpul, banii incercand sa cauti dreptatea. Si pana o gasesti, daca o gasesti (ca nu ai garantia asta daca nu exista reguli si legi bine puse la timp si companiile pot factura ce vor ele) banii din cont ti s-au dus :smile:

Tocmai s-a intors un coleg dintr-un business trip in Madrid. A avut nenorocul sa fie combinat de un romanas bine facut si lucrat care s-a dat drept homosexual. Asta s-a prins el ca parca totusi nu ar fi, dar aburii alcoolului l-au facut mai zen asa.
Drept urmare pana la sfarsitul noptii s-a trezit fara ultimul iphone pe care abia si-l cumparase.

Inteleg ca-s fashion ignorant!
Joi, am avut sedinta, la un alt sediu. Tipa de-acolo avea o bluza de matase, neagra, pantaloni negri, de stofa, cu pense (intrati la apa), pantofi de lac, model Oxford si sosete cu fir auriu si negru, lamé. Sau lame, daca e sa ma intrebi pe mine :grin:
No, o fi trendy, dar mie mi se parea ca arata a ca un clown care se voia elegant!
Sunt batrana si ciufuta, nu mai inteleg moda :laughing:

1 Like

Mie-mi place cum era imbracata aia :heart_eyes: , dupa spusele tale :joy:

Haolica, @Daria, pai mai vrea colegul ala al tau sa mai aiba de-a face cu romani? Normal ca nu si-l chiar inteleg :unamused:

Gotcha! Nu ma mai bag in trenduri, ma tin la marginea fashionului si imi vad de nadragii mei plicticosi si camasile mele, banale! :smile:

Mai fetelor, e asa fain afara, de-mi vine sa-mi da demisia si sa plec acasa!
Dar ma car la ora 15. Pen’ca pot!

Pai ar face bine sa vrea sa mai aiba de-a face cu romanii pentru ca lucreaza direct cu mine :joy:
Bine, saracul a venit asa confidential la tigara si mi-a povestit toata tarasenia. In birou a zis ca si-a pierdut mobilul pur si simplu. Zic lasa nene, ca are cine sa aiba grija de renumele romanilor :smile:

Acum la un mod obiectiv, as zice ca putea sa si-o fure de la orice natie. Este copil la 23 de ani, ff aerian si are impresia ca tot ce zboara se mananca si ca by default oamenii sunt buni si sinceri.
Romanul era la alba neagra si pariuri prin bar. Pai nu ti-a starnit mah alarma activitatea asta?? Ba da. Pai si atunci, daca ti s-a aprins totusi un pic beculetul, de ce nu ai stat cu ochii cascati? Ahh, paiiii arata asaaaa bineeee :joy:

1 Like

same here :heart_eyes: :heart_eyes: Azi bagai si eu piciorul in toace…pentru prima data pe anul asta. Sa profitam de vremea decenta, zic :smiley:

Lasa ca exista furaciosi de poti avea grija grijilor si tot in fundul gol iesi dupa ce si-au exersat meseria pe tine. In cazul asta si victima a fost cascata.
Eu ma duc la party-ul de noul logo, am vazut c-au pregatit asa misto:heart_eyes: De fapt mai tot pe ce pune mana marketingul iese misto.

Daaaaa, asa este! Asta apropo si de exemplul cu 3 lire factura electronica. Tot meserie e si asta :wink: dar mai invelita asa un pic, intr-o aparenta legalitate.

Uhh, nice! Distractie placuta la party :smiley:

Am stat pana mai tarziu vineri la pub cu colegii. A fost ok, dar experienta se va repeta peste cel putin juma’ de an. Ma rog…pub este muuuult spus. Nu ai loc in orasul asta sa arunci un ac. Asa ca totul este full pana la refuz! Asadar si prin urmare, totul are loc pe trotuar.
Ma uitam la un moment dat ca tot trotuarul era ca la protestele din Piata Victoriei…diferenta este ca toata puzderia aia de lume bea in diverse pub-uri :smile:

Am intrebat colega din biroul alaturat, daca a fost misto la party:
“Foooaarte misto, cand am plecat, eram cam beti si ne-am manifestat in tramvai. Se uitau adolescentii la noi, foarte contrariati!”
Bine, pa! Ce v-ati mai distrat! :laughing:

1 Like

Eu m-am uschit repede ca deja ma dureau picioarele, semnasem de prezenta si pentru ca deja puzderia de oameni se transforma in zombies :wink:
Dar jur ca nu pot sa pricep si pace cum ti-ar putea face placere sa stai pe strada cu bautura in mana. Sa nu stai si tu ca un om normal la o masa, mai mananci ceva…sa petreci ca un om. Dar nah…cultural differences.

:cry: se vor opri vreodata bombele astea in transportul public?? :cry:

:cry: Tare urat!

mda…lume nebuna, nebuna.

ieri am avut motiv de sarbatorire pt ca azi al mare a mai prins un trandafiras in buchetul vietii :)))))) cred ca daca ii zic asa isi ia lumea in cap :)))
facu’ 22
de cand a ajuns la cifre din astea ma uit la el si nu-mi vine sa cred ce am produs
ieri furam la un restaurant cu mancare vie dispusa in acvarii
cred ca eram singurii albi din restaurantul full de asiatici
au venit cu animalul viu la masa mai intai si au intrebat daca vrem sa facem poze cu el
cum puii mei sa socializez cu mancarea si sa-l mananc dupa?
asa ca nu l-am pozat decat gatit pe platou
fu bun rau, dar cu toate alea in jurul meu uitandu-se la mine nu stiu daca voi mai repeat experienta …

1 Like

Sa iti traiasca feciorul @snowdrop

De ce nu te mai duci? Ai avut mustrari de constiinta ca miscau? :slight_smile:

Multumesc
Mda, plus ca restul insistau pe treaba asta ca “cum poti sa-l mananci ,era asa dragut”
ei n-aveau nici o treaba, dar eu trebuia sa am :)))

Ahhhh, asta m-ar fi iritat si pe mine.
Pai…tot animalul care ne vine in farfurie e viu candva…asa ca sa ma tot pisalogesti la cap cu “eraaa asaaa dragut” nu face decat sa ma agaseze si sa ma plictiseasca.
Si as face si eu ca Iordache al nostru “alta intrebare” :))))))

1 Like